Hot-Stamping – termodruk, hot-print, wytłaczanie na gorąco

Nasza firma dysponuje zaawansowanym technologicznie zapleczem sprzętowym, a do tego ma wieloletnie doświadczenie w realizacji usług na najwyższym poziomie. Wśród urządzeń, z jakich korzystamy na co dzień, wyróżnić można matryce wypukłe wykonane z przewodzącego ciepło materiału. Używamy ich do Hot-Stampingu. Technologia ta inaczej nazywana jest termodrukiem, hot-printem lub wytłaczaniem na gorąco. Wszelkie zdobienia na materiałach z zastosowaniem technologii termodruku wykonujemy na podstawie wcześniej przygotowanych projektów. Gwarantujemy fachową obsługę i wsparcie na każdym etapie współpracy.

Czym jest Hot-Stamping?

Hot-Stamping to technika druku, podczas której używa się specjalnej matrycy przewodzącej ciepło – należy ją podgrzać do temperatury około 150-200°C. W trakcie wytłaczania na gorąco korzysta się również z posrebrzanych lub pozłacanych stempli. W zależności od potrzeb Klienta używamy też specjalnych folii uszlachetniających. Składają się one z kilku warstw: rozdzielającej, PET, aluminiowej, lakierowanej oraz pokrytej klejem. W naszej firmie wykorzystujemy różne rodzaje folii do tworzenia zdobień na materiałach – metaliczne, pigmentowe, perłowe i dyfrakcyjne. Hot-Stamping wykonujemy w skórze naturalnej i mielonej, ekoskórze, nubuku oraz papierze do prania (washpapa).

Tworzenie eleganckich zdobień na materiałach

Technologia termodruku pozwala uszlachetniać materiały reklamowe, dzięki czemu stają się one ekskluzywne. Hot-Stamping wykorzystywany jest do tworzenia wysoce estetycznych produktów. Stosując tę metodę, jesteśmy w stanie wydobyć piękno nawet ze zwykłych przedmiotów. Wytłaczanie na gorąco umożliwia stworzenie zdobień na materiałach – np. na papierze firmowym, wizytówkach, notesach, materiałach reklamowych czy opakowaniach. Dzięki hot-printowi podkreślamy też ornamenty na zaproszeniach, a także tytuły znajdujące się na okładkach książek oraz na katalogach. Klienci mogą zlecić nam również wykonanie naszywek z logo, metek i etykiet odzieżowych. Dokładamy wszelkich starań, aby wszystkie przedmioty poddane Hot-Stampingowi zyskały luksusowy wygląd.

Hot-stamping zapewnia nieskończone możliwości zdobnictwa pod względem marketingowym. Na każdym produkcie jesteśmy w stanie umieścić dowolne logo, nazwę lub pożądany wzór. Pozwala to na szerokie działanie reklamowe marki, której nazwa widoczna na torbie lub opakowaniu trafia do wielu osób. Jesteśmy doświadczoną firmą, która zajmuje się hot-stampingiem od wielu lat. Gwarantujemy dbałość o najmniejsze detale i pełną satysfakcję Klienta.

Nasze usługi

Wycinanie ploterem CNC

Wycinanie oraz bigowanie plotrem cnc z nożem oscylacyjnym wszelkich materiałów miękkich…

View more

Szycie

Firma dysponuje wieloma specjalistycznymi maszynami służącymi do szycia lekkiego jak i…

View more

Wycinanie laserem CO2

Materiały wykonane na laserze można wykorzystać w poligrafii, reklamie, kaletnictwie, krawiectwie,…

View more

Hot-Stamping

Hot­stamping zwany również termodrukiem, hot­printem to technika druku z użyciem matryc…

View more

Termotransfer

Trwałe i efektowne zdobienia na materiałach to efekt znakowania folią flex…

View more

Sztancowanie

Efektowne i funkcjonalne wykrawanie należy do podstawowych metod w produkcji. Wykrawania…

View more