Jak wykorzystać panele dekoracyjne do stworzenia aranżacji open space?

  • Panele ścienne

Praca w biurze niejednokrotnie wymaga wielozadaniowości i podzielności uwagi, ale również skupienia. Współpracownicy wykonują telefony i rozmawiają z klientami, w tle gra radio. Otwarte koncepcje biur, czyli tzw. open space oraz modne aktualnie materiały wykończeniowe, takie jak szkło i beton, często zwiększają hałas. Część osób, pracujących wspólnie z innymi pracownikami w rozległych pomieszczeniach, ze zrozumiałych względów stawia sobie pytanie: jak w tych charakterystycznych warunkach pracy dobrze się skoncentrować?

Problem akustyczny można rozwiązać na różne sposoby i to bez konieczności przeprowadzania kosztownych remontów. Jednym z nich są panele akustyczne dekoracyjne. W połączeniu z meblami i zasłonami powodują, że hałas zostaje znacznie zmniejszony. Czy warto je zastosować oraz jakie panele wybrać na open space? Podpowiadamy w naszym dzisiejszym artykule!

Dlaczego panele akustyczne dekoracyjne sprawdzają się w przestrzeni biurowej?

Zastosowanie specjalnego panelu dekoracyjnego na ścianę prowadzi do redukcji hałasu, przyczyniając się do tworzenia lepszego środowiska pracy na co dzień. Przyjrzyjmy się bliżej zaletom tego rozwiązania.

Redukcja hałasu

W przestrzeni biurowej, zwłaszcza tak obszernej jak open space, często występuje wiele źródeł hałasu – rozmowy pracowników, dzwonienie telefonów, drukarki czy ustawiczne dźwięki z zewnątrz. Hałas potęguje uczucie zmęczenia u pracowników i może znacznie zakłócać ich koncentrację, obniżając wydajność pracy.

Dźwiękochłonne panele dekoracyjne są zaprojektowane tak, aby absorbować dźwięki i zmniejszać nagromadzenie hałasu w pomieszczeniu. Odpowiedni panel dekoracyjny na ścianę poprawia ogólną jakość pracy w biurze, zapewniając bardziej komfortowe warunki przebywającym w nim osobom.

Estetyka

Estetyka jest równie istotnym czynnikiem w projektowaniu biura, jak funkcjonalność. Panele dekoracyjne są wykonywane z rozmaitych materiałów i dostępne w różnorodnych wzorach oraz kolorach. Umożliwia to dopasowanie ich do wystroju wnętrza, a nawet barw firmowych. Bez wątpienia stanowią one atrakcyjny element aranżacyjny, który jednocześnie pełni funkcje akustyczne. Dzięki temu pomagają w stworzeniu estetycznego i zarazem przyjaźniejszego dla ludzi środowiska pracy.

Poprawa koncentracji

Na open space, gdzie znajduje się dużo osób pracujących w jednym pomieszczeniu, możliwość skupienia się jest niezmiernie istotna dla wydajności pracy. Jednym z głównych czynników ją utrudniających jest hałas. Panele akustyczne dekoracyjne działają jako bariera dla dźwięków, co pomaga w utrzymaniu koncentracji u pracowników. Poprawiając akustykę w biurze, panele mogą przyczynić się do zwiększenia produktywności poprzez stworzenie bardziej spokojnego środowiska pracy.

Zwiększenie prywatności

W niektórych branżach prywatność jest szczególnie istotnym czynnikiem poczucia komfortu pracowników. Omawiane panele dekoracyjne pełnią funkcję nie tylko akustyczną, ale także zapewniają większą prywatność na przykład poprzez wykorzystanie ich do podziału przestrzeni biurowej na strefy. Mogą zostać zastosowane do tworzenia bardziej prywatnych przestrzeni w otwartych biurach, dzięki czemu pracownicy czują się swobodniej na swoim stanowisku pracy.

Jak zaaranżować open space z wykorzystaniem paneli dekoracyjnych?

Biura pełnią nie tylko funkcję przestrzeni roboczej, ale także stanowią wizytówkę firm, odzwierciedlając ich charakter oraz podejście do biznesu. Z tego względu ważne jest, aby wnętrza były nie tylko funkcjonalne, ale także estetyczne i stylowe, tworząc atmosferę sprzyjającą pracy, kreatywności oraz efektywności. W dzisiejszych czasach, kiedy coraz większą wagę przywiązuje się do aspektów związanych z wizerunkiem przedsiębiorstwa, aranżacja biura jest ważną częścią strategii marketingowej i budowania marki.

Panel dekoracyjny na ścianę jest doskonałym rozwiązaniem, jeśli chce się nadać wnętrzom siedziby firmy oryginalny wygląd. To łatwa metoda na zmianę charakteru pomieszczenia i dodanie mu klasy, nowoczesności oraz wyrazistości. Na rynku dostępne są modele o różnorodnych kształtach, fakturach i wzorach, co pozwala na tworzenie z nich nietypowych i interesujących kompozycji.

Przy wyborze paneli dekoracyjnych do biura zwróćmy uwagę na ich funkcjonalność. Oprócz walorów estetycznych zweryfikujmy też, czy produkt poprawi akustykę w pomieszczeniu oraz czy będzie łatwy do utrzymania w czystości. Elementy te mogą być również wykorzystane do podziału przestrzeni open space w celu utworzenia stref pracy poszczególnych pracowników lub wyznaczenia obszarów dedykowanych do różnych przeznaczeń, takich jak strefa relaksu czy strefa kreatywności. Dzięki nim można łatwo przekształcić przestrzeń biurową, dostosowując ją do zmieniających się potrzeb firmy oraz pracowników.

Produkt ten można zastosować praktycznie w każdym pomieszczeniu biurowym, świetnie sprawdzi się w miejscach o charakterze reprezentacyjnym, takich jak recepcja, poczekalnia czy sale konferencyjne. Te użyteczne elementy aranżacyjne przykują uwagę klientów i partnerów biznesowych, budując pozytywne odczucie o profesjonalizmie firmy. Estetyczne i nowoczesne wnętrza zwiększają poczucie przynależności do firmy oraz motywację do pracy, co przekłada się na lepszą efektywność i zaangażowanie zatrudnionych osób.

Nowoczesny panel dekoracyjny na ścianę z twardych filcowych płyt PET

Oryginalną i zarazem praktyczną propozycją aranżacji biura są panele z twardych filcowych płyt PET. W sprzedaży dostępne są zarówno modele naścienne, jak i sufitowe ze zwiększoną ilością bi-componentów. Mogą być wykonane w różnych skomplikowanych kształtach i wymiarach. Oferowane są również różne sposoby wykończenia krawędzi, takie jak faza czy ostra krawędź. Montaż przeprowadza się w taki sposób, aby nie pozostawiać widocznych śladów łączeń pomiędzy poszczególnymi brytami.

Podgrzanie PET do odpowiedniej temperatury pozwala idealnie dopasować elementy do istniejącej infrastruktury pomieszczenia i wprowadzić do niego rozmaite funkcjonalne rozwiązania. Dzięki unikalnym właściwościom akustyczno-izolacyjnym panele wytworzone tą metodą skutecznie redukują dźwięki oraz zwiększają prywatność na stanowiskach pracy, takich jak open space, a przy tym cechuje je wysoka estetyka i elastyczność aranżacyjna.

Panele akustyczne dekoracyjne z filcowych płyt PET – doskonałe rozwiązanie na open space

Dzięki panelom akustycznym dekoracyjnym z twardych filcowych płyt PET łatwo da się zmienić wygląd wnętrza oraz stworzyć przyjemną i inspirującą atmosferę pracy na open space, co przekłada się na zwiększenie efektywności oraz prestiżu biznesu.

Panele te absorbując dźwięki, zmniejszają poziom hałasu i poprawiają ogólną jakość akustyki w pomieszczeniu. Ponadto mogą być stosowane do podziału przestrzeni biurowej na strefy oraz zwiększenia prywatności i komfortu pracowników. Możliwość wytworzenia ich w różnych wzorach i kolorach sprawia, że z pewnością znajdzie się wykonanie idealnie pasujące do charakteru danej firmy.