Usługi cięcia ploterem CNC i V-cut

Zdjęcie 1 z 7

Główną z naszych usług jest cięcie oraz wykrawanie materiałów za pomocą plotera CNC. Wykonujemy je na indywidualne zlecenie Klienta po wcześniejszym sporządzeniu projektu graficznego. Zapewniamy fachowe doradztwo na każdym etapie współpracy i miłą obsługę. Zapraszamy do skorzystania z oferty wykrawania CNC – nasze wszechstronne usługi cięcia na ploterze obejmują wiele materiałów i kształtów.

Ploter CNC – wszechstronna obróbka materiałów

Posiadamy nowoczesny park maszynowy – dwa plotery CNC polskiej marki Kimla, najlepszej w swojej branży. Firma zyskała liczne odznaczenia za doskonałe innowacyjne rozwiązania, a my za pomocą renomowanego sprzętu możemy świadczyć usługi wycinania na ploterach najwyższej jakości. Urządzenia umożliwiają wycinanie nożem oscylacyjnym lub wleczonym, ale nie tylko – dzięki nim oferujemy także bigowanie ploterem CNC. Dodatkowa głowica V-cut umożliwia wykonywanie cięcia ploterowego pod różnym kątem w płytach PET. Cięcie sterowane komputerowo jest nowoczesną metodą obróbki materiałów różnego typu. Znajduje to swoje zastosowanie w wielu branżach, m.in. kaletniczych, tekstylnych, obuwniczych, tapicerskich, wyposażeniu wnętrz czy szeroko rozumianej branży przemysłowej. Nowoczesna maszyna umożliwia cięcie tektury litej i falistej CNC, a także pracę z drobniejszymi projektami, jak staranne wycinanie logo czy liter z folii plexi.

Wyspecjalizowaliśmy się w cięciu filcu, zarówno wełnianego, poliestrowego jak i technicznego na zróżnicowanych grubościach oraz gęstościach. Jednak to nie wszystko – przeprowadzamy cięcie materiałów, takich jak gumy EPDM, SBR czy NBR lub silikonowe, pianki poliuretanowe, kauczukowe, samoprzylepne, korek, skóra naturalna lub ekoskóra – dzięki temu oferujemy kompleksowe usługi cięcia/wycinania ploterem. Wycinanie pozwala na uzyskanie wielu różnorodnych lub powtarzalnych kształtów w ilościach hurtowych oraz znacznie przyspiesza produkcję wyrobów, gwarantując przy tym najwyższą jakość wycinanych kształtów, pełną dokładność wymiarową i minimalną stratę materiału. Wycięte wzory i panele z płyt PET następnie mogą być kształtowane za pomocą techniki termoformowania.

Ploter CNC do cięcia i wykrawania

Ploter CNC to zautomatyzowane urządzenie komputerowe, które wyposażone jest w ostrze i bigownik. System współpracuje zazwyczaj z popularnymi programami graficznymi, m.in. CorelDRAW, Autocad. Pracownicy naszej firmy mają do dyspozycji plotery CNC renomowanej marki Kimla o powierzchni roboczej 1500 x 2500 mm. Dzięki niemu jesteśmy w stanie ciąć materiał z rolki o nieograniczonej długości. Usługi wykrawania CNC realizujemy szybko i niezwykle precyzyjnie – zapewniamy dokładność cięcia do 0,01 mm. Oferujemy zarówno wycinanie opakowań kartonowych czy tekturowych, jak i cięcie skóry czy gumy CNC. Dzięki zaawansowanym technologicznie maszynom tworzymy elementy o skomplikowanych kształtach. Ploter CNC umożliwia nam również wycinanie płaskich uszczelek o dowolnym wymiarze.

Głowica V-cut

Wycinanie ploterem CNC za pomocą głowicy V-cut w płytach twardych PET to gałąź naszej działalności, która prężnie się rozwija. Ta metoda umożliwia nam precyzyjne tworzenie zagłębień w kształcie litery V pod różnym kątem na powierzchni arkuszy. W ten sposób powstałe materiały można ze sobą łączyć bez najmniejszego problemu. Wycinanie głowicą V-cut cieszy się swoją popularnością głównie w ozdabianiu filcowych płyt ściennych.

  • Narzędzie V-Cut stanowi idealne rozwiązanie do rozkrawania materiałów pod kątem lub żłobienia rowków w materiale. Pozwala ono na wykonywanie profesjonalnych brył 3D w filcach PET
  • Głowica V-cut doskonale sprawdza się w wycinaniu skomplikowanych brył przestrzennych z paneli
  • Narzędzie jest w stanie rozkrawać materiały pod kątem gwarantuje wysoką dokładność oraz powtarzalność rozkroju. 

Cięcie sterowane komputerowo umożliwia wycinanie bardzo szczegółowych kształtów i wzorów. Nie ma strat materiałowych, a różne komponenty można bezproblemowo łączyć. Ta technika zapewnia również możliwość cięcia pod różnymi kątami, zgodnie z wymaganiami w przypadku krawędzi z rowkami w kształcie litery V lub fazowanymi. Różnorodność opcji, jakie oferuje ta technika, daje nieograniczone możliwości projektowania i formy. Wycinanie w piance poliuretanowej czy filcu to zadania, które wykonamy łatwo, szybko i efektywnie.

Bigowanie ploterem CNC

Usługa bigowania za pomocą plotera oferuje możliwość tworzenia linii zagięć w dowolnie wybranych miejscach, o pożądanym kształcie oraz wymiarze. Daje to sposobność szybkiej i efektywnej produkcji np. kartonów do samodzielnego złożenia, opakowań różnych produktów, teczek czy kopert. Bigowanie ploterem przynosi zatem nie lada ułatwienie w składaniu wyrobów, poprawiając ich estetykę i zwiększając funkcjonalność.

Gadżety reklamowe z filcu

Na specjalne życzenie Klienta zapewniamy materiały, takie jak filc dekoracyjny, ozdobny, techniczny czy uszczelkowy. Każdy z rodzajów cechuje się odmiennymi właściwościami oraz zostaje wykorzystany w odmiennych gałęziach przemysłu. Z proponowanego przez nas materiału, dzięki wycinaniu ploterem powstają produkty z filcu. Dzięki wiedzy i doświadczeniu zapewniamy staranne, dostosowane do właściwości cięcie filcu technicznego, polerskiego i wełnianego. Sposobność doboru odpowiedniego rodzaju tworzywa, grubości i kolorów daje nieograniczone możliwości pod względem zastosowania. Filcowe gadżety i akcesoria są wykorzystywane w meblarstwie oraz wielu innych branżach. Dzięki cięciu ploterem nie ma żadnych przeszkód, aby uzyskiwać pożądane, skomplikowane wzory. Dzięki temu możemy zaoferować wyroby filcowe dostosowane do potrzeb wielu firm.

Pianka gumowa w kilku rodzajach

Pośród naszych usług znajduje się także wykrawanie z pianki z polietylenu i poliuretanu – to kolejne materiały, które zapewniamy na specjalne życzenie Klienta. Przy zastosowaniu ploterów wycinamy dowolne kształty z wcześniej sporządzonego projektu graficznego. Pianki kauczukowe znajdują swoje zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu. Używa się ich do tworzenia formatek, kształtek, izolacji, zabezpieczeń, zabezpieczania towarów, tworzenia futerałów, produkcji podłóg czy mat na siłownię. Pianka dzięki swoim doskonałym właściwościom izolacyjnym cieszy się również ogromną popularnością w budownictwie. Cięcie pianki polietylenowej CNC znajduje swoje zastosowanie dla wielu branż.

Produkcja gumowych uszczelek

Wykonujemy także wycinanie uszczelek płaskich o dowolnym kształcie z elastomerów, płyt uszczelkarskich, gumokorków lub korków, silikonu, teflonu, czy papieru technicznego. W swojej ofercie proponujemy również wykrawanie z materiałów, takich jak guma NBR, SBR i EPDM. Znajdują one swoje szerokie zastosowanie w wielu branżach. Wycinanie uszczelek gumowych na wymiar ploterem to doskonała oferta, gwarantująca dokładną powtarzalność. Oprócz powyższych usług zapewniamy także cięcie tektury litej i falistej CNC, wycinanie pierścieni czy szablonów i wiele więcej. Zachęcamy do zapoznania się z naszą pełną ofertą wszystkich, którzy potrzebują profesjonalnej pomocy – nasza firma zadba o efektywną współpracę. Proponujemy wykroje na zamówienie, bigowanie ploterem CNC, wycinanie wykładziny, washpapy, płyt Niton czy podkładek. Zapraszamy do kontaktu.

Nasze usługi

Usługi cięcia ploterem

Usługi cięcia ploterem

Urządzenia umożliwiają wycinanie nożem oscylacyjnym lub wleczonym…

Więcej…

Etykiety skórzane

Etykiety skórzane

Zajmujemy się tłoczeniem etykiet za pomocą technologii hot-stamping…

Więcej…

Termoformowanie i panele ścienne

Termoformowanie i panele ścienne

Pośród naszej oferty wyrobów wytwarzanych technologią…

Więcej…

Sztancowanie

Sztancowanie

Szybkość sztancowania prasą hydrauliczną i precyzja…

Więcej…

Hot-Stamping

Hot-Stamping

Zajmujemy się tłoczeniem etykiet za pomocą technologii hot-stamping…

Więcej…

Szycie

Szycie

Specjalizujemy się w szyciu ciężkim…

Więcej…

Wycinanie laserem CO2

Wycinanie laserem CO2

Świadczymy usługi cięcia laserem CO2…

Więcej…